Pozycjonowanie

Blue Vision Internet Marketing

Piastów Śląskich 49

01-494 Warszawa


tel.:

22 423 11 11

 

22 425 32 32

fax.:

22 398 78 90

Google Analytics

„Strona jest połową sukcesu, druga połowa: to analiza jej treści ”

Autor nieznany

Promowanie firmy w internecie bez analizy ruchu na stronie może nie przynieść oczekiwanych efektów. Obecnie każdej firmie polecamy korzystanie z jednego z najlepszych narzędzi analitycznych czyli Google Analytics. Jego głównym zadaniem jest śledzenie ruchu na stronie, sprzedaży, konwersji. Analytics pokazuje jak zachowują się użytkownicy na stronie i pomaga określić co na stronie jest zachęcające, a co zniechęcające dla oglądającego. 
 

Jak działamy?:
 

1) instalujemy Google Analytics na stronach Klientów i pomagamy go analizować.
2) przesyłamy raporty z GA,
3) wspólnie z Klientem analizujemy wyniki i pomagamy wykorzystać je do poprawy sprzedaży, konwersji, treści na stronie.
 

Dlaczego warto używać Google Analytics?:
1) możliwość obliczenia zwrotu z inwestycji
Google Analytics oferuje bardzo zaawansowane opcje raportowania i analizy. Między innymi można dokładnie sprawdzić jakie słowa kluczowe użyte np.: w linkach sponsorowanych, przynoszą zyski firmie. Dzięki temu można skuteczniej inwestować w marketing. Możemy także obliczyć jaki jest koszt pozyskania 1 Klienta.

Przykład: Firma posiada linki sponsorowane pod hasłem meble oraz meble biurowe Warszawa. Dzięki Google Analytics może dowiedzieć się, które z dwóch haseł przekłada się na faktyczną sprzedaż. Dzięki temu mogą zrezygnować z hasła, które przynosi mniejszy zwrot z inwestycji i zainwestować bardziej w drugie hasło. Firma może także obliczyć jaki jest realny koszt pozyskania Klienta i wyeliminować to hasło, przy którym koszt ten jest zbyt wysoki.
 

2) możliwość sprawdzenia źródła wejść na stronę
Dzięki Google Analytics, możemy dokładnie określić skąd pochodzą użytkownicy. Dotyczy to nie tylko danych geograficznych, ale również witryn, z których są wejścia na stronę. W ten sposób można lepiej określić, gdzie najlepiej wykupić reklamę i gdzie ta reklama jest realnie skuteczna.
Przykład: Firma zdecydowała się zamieścić banner w dwóch serwisach branżowych. Dzięki raportom GA, może określić dokładną ilość użytkowników pochodzących z dwóch serwisów i zrezygnować z serwisu, z którego wejść jest mało lub nie ma ich wcale.
 

3) możliwość sprawdzenia skuteczności treści w witrynie
Dzięki Google Analytics, możemy dokładnie określić strony, które cechują się dużym wskaźnikiem odrzuceń oraz te, których treść jest szczególnie interesująca dla użytkownika. Dzięki takim danym możemy zmienić treść podstron o dużym wskaźniku odrzuceń lub wyeksponować strony, które są lubiane przez Internautów.
Przykład: Firma odkryła, że większość Klientów opuszcza stronę na podstronie zamówienie. Dzięki takim danym może sprawdzić czy treść podstrony zamówienie jest wystarczająco czytelna, czy wszystko na tej podstronie jest jasne i czy nie jest zbyt dużo danych do wpisania.

4) możliwość określenia celów i ścieżek do nich prowadzących
Dla każdej witryny, która posiada kod Analytics, można określić cele np: sprzedaż produktu, wypełnienie formularza, konkretna podstrona oraz ścieżkę prowadzącą do celu. Dzięki temu możemy dokładnie określić na jakim etapie ścieżki, tracimy użytkownika i przeprowadzić działania, które zmierzają do zatrzymania go w witrynie.
Przykład: Firma sprzedająca zabawki, ma określony cel: dotarcie do podstrony zamówienia. Ścieżka prowadząca do zamówienia ma 2 etapy: 1. podstrona z ofertą 2. rejestracja. Z raportów Google Analytics wynika, że połowa Internautów opuszcza stronę na drugim etapie: rejestracji. Okazuje się, że proces rejestracji wymaga wypisania tak wielu danych, że połowa osób rezygnuje z zakupu. Dzięki GA firma optymalizuje etap rejestracji i zwiększa ilość zamówień.
 

5) i wiele innych.
Nie sposób wymienić wszystkich zalet Google Analytics. Jest to nieocenione narzędzie, które pomaga oszczędzić, a jednocześnie zwiększyć zyski firmy, pozyskać nowych Klientów i zwiększyć oglądalność strony.
 

Pracownika naszej firmy: Martę Mucha, można znaleźć jako jedną ze 140 osób w Polsce posiadających Indywidualne kwalifikacje w dziedzinie Google Analytics. Proszę wejść na stronę: https://google.starttest.com wpisać nazwisko i imię oraz wybrać z listy w/w Certyfikację.

 

Blue Vision Internet Marketing

Piastów Śląskich 49

01-494 Warszawa


tel.:

22 423 11 11

 

22 425 32 32

fax.:

22 398 78 90

  • adwords
  • gai