Pozycjonowanie

Blue Vision Internet Marketing

Piastów Śląskich 49

01-494 Warszawa


tel.:

22 423 11 11

 

22 425 32 32

fax.:

22 398 78 90

Marketing w wyszukiwarkach

Skuteczny marketing w wyszukiwarkach internetowych to bardzo ważne źródło pozyskiwania klientów. W Polsce możemy ograniczyć się do wyszukiwarki Google.pl (98% polskiego rynku).
Idealna sytuacja to taka, gdy klienci mogą szybko i łatwo odnaleźć promowaną firmę poprzez wyniki organiczne wyszukiwarki (pozycjonowanie stron www), reklamy płatne (linki sponsorowane), wyszukiwarkę miejsc (mapy), oraz  kampanię zakupową.

 • Pozycjonowanie

  Pozycjonowanie to tanie i skuteczne narzędzie do generowania ruchu na stronie 
  czytaj więcej

 • Linki sponsorowane

  możliwość szybkiego zaistnienia w Google, płacąc jedynie za efekt (model CPC) 
  czytaj więcej

 • Mapy Google

  to informacja powiązana z konkretną lokalizacją, coraz skuteczniejsza ... 
  czytaj więcej

 • Zakupy

  wzrost sprzedaży za pomocą kampanii zakupowej w Google... 
  czytaj więcej

Przykład strategii marketingu w wyszukiwarkach:


Firma A zajmuje się np. wynajmem samochodów dostawczych. Działa głównie w woj. mazowieckim, choć zdażają się wypożyczenia dla klientów z innych miast. Dla firmy A dobrym rozwiązaniem byłoby:

 • pozycjonowanie na hasła główne (np. 'wynajem samochodów dostawczych Warszawa')
 • pozycjonowanie long tail - czyli wiele haseł szczegółowych. Poszczególne hasła są rzadko wyszukiwane, ale ponieważ jest ich wiele, suma Klientów z wyszukiwarki jest znaczna (np. 'wynajem ciężarówek Raszyn', 'wypożyczenie samochodów od 3,5 tony' itd)
 • linki sponsorowane włączane na stałe. Kierujące na woj. mazowieckie, wyświetlające się pon-pią w godz. 8-21. W okresach biznesowo martwych linki włączamy także na inne województwa (np. z informacją w tytule o 20% obniżce na wakacje).
 • mapy - stała obecność na mapach Google, zapewniająca wysoką pozycję pod głównymi hasłami (wyniki z map często połączone są z wynikami organicznymi w wyszukiwarce). Mapy Google są coraz popularniejsze.

Taki dobór narzędzi marketingu w wyszukiwarkach dla firmy A, jest optymalny. Firma osiąga czołowe pozycje w Google pod wieloma hasłami. Jest widoczna w linkach sponsorowanych, na mapach, często w grafice. Nazywamy to efektem surround (w oczach potencjalnych klientów firma A wyrasta na 'lidera w branży').

Marketing w wyszukiwarkach to nie wszystko!

 

Należy wykorzystać także polecenia - to najpotężniejsze źródło pozyskiwania Klientów - zobacz jak social media służą promocji biznesu. Internauci kierują się także opiniami - zobacz jak marketing szeptany wpływa na pozyskiwanie Klientów. Pokaż się tam gdzie są Twoi potencjalni Klienci - niech zapamiętają Cię - kampanie wizerunkowe. W internecie niemalże wszystko da się zmierzyć - zobacz system statystyk i raportów.

 

Blue Vision Internet Marketing

Piastów Śląskich 49

01-494 Warszawa


tel.:

22 423 11 11

 

22 425 32 32

fax.:

22 398 78 90

 • adwords
 • gai